تماس با ما ( 02144824699 )

نوکیا بازگشت خود به بازار تلفن های هوشمند را تکذیب کرد

اگر به خاطر داشته باشید طی روزهای گذشته شاهد انتشار اخباری در رابطه با تلاش نوکیا برای بازگشت به بازار تلفن های هوشمند بودیم و دیروز نیز برخی از رسانه های چینی طی گزارشی خبر دادند که این کمپانی قصد دارد به زودی شروع به ساخت موبایل هایی تحت پلتفرم اندروید نماید.

اما امروز فنلاندی ها در مقام تکذیب خبر یاد شده برآمدند و ذکر کردند: “به تازگی مطالبی در رسانه های چینی درج شده و اشاره به این موضوع داشته اند که ما قصد داریم اسمارت فون هایی را در این کشور تولید و به دست مصرف کنندگان برسانیم؛ نوکیا در حال حاضر برنامه ای برای ساخت و عرضه موبایل های تازه ندارد و این گزارش ها صحیح نیستند.”

اگرچه با وجود تفاسیر صورت پذیرفته کمپانی مورد بحث اعلام کرده شاید از طریق تحت لیسانس قرار دادن محصولات تولیدی سایر شرکت ها حضوری مجدد در بازار مصرفی تلفن های هوشمند را تجربه نماید.

نوکیا کسب و کار تلفن های همراه خودش را تقریباً یک سال پیش به مایکروسافت واگذار نمود، اما اندکی بعد آنها به کمپانی تایوانی Foxconn اجازه دادند تا تبلتی را تحت لیسانس و برند این شرکت تولید و در اختیار کاربران قرار دهد که البته از این تبلت استقبال قابل توجهی نیز به عمل آمد.

اکنون و با توضیحات ارائه شده، مجدداً دور از ذهن نیست که کمپانی فنلاندی در مورد اسمارت فون هایش هم رویه ای مشابه را اتخاذ نماید. نوکیا به همتای ردموندی خود تعهد داده که تا سال ۲۰۱۶ به صورت مستقیم به کسب و کار تلفن های هوشمند باز نخواهد گشت؛ پیمانی که دیگر زمان زیادی تا اتمامش باقی نمانده است.

Sebastian Nystrom مدیر بخش تکنولوژی های نوکیا قبلاً در مصاحبه ای با رویترز گفته بود “اشتباه بزرگی است که به فرصت های موجود توجه نداشته باشیم و مسلماً مرتکب چنین خطایی نخواهیم شد.” باید منتظر ماند و دید عاقبت غول تکنولوژی ساکن فنلاند که این روزها زمزمه ی سعی اش برای تصاحب Alcatel-Lucent نیز به گوش می رسد چه زمان شایعات را واقعیت می بخشد و جای خالی اش در بازار تلفن های هوشمند را پر می کند.

download3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.