تماس با ما ( 02144824699 )

نرم افزار Samsung Pass گلکسی نوت 7، ایمنی زیستی را برای عملیات بانکی فراهم می‌کند

همان‌طور که اطلاع دارید، شرکت سامسونگدیروز در جریان مراسم رونمایی فبلت سری نوت، به طور رسمی از گلکسی نوت7 پرده‌برداری کرد. این فبلت دارای قابلیت‌های منحصر به فردی است که اسکنر عنبیه‌ی چشم مبتنی‌بر پرتو مادون قرمز (iris scanner)، یکی از مهم‌ترین آن‌ها است. این اسکنر که تقریبا در هر میزان نور محیط عمل می‌کند، به طور رسمی در سیستم عامل اندروید پشتیبانی نمی‌شود؛ بنابراین فقط میتواند با نرم‌افزارهای اختصاصی شرکت سامسونگ که با این اسکنر یکپارچه هستند، از این سنسور استفاده کنید. Samsung Pass یکی از نرم‌افزارهای اختصاصی سامسونگ است که از اسکنر عنبیه پشتیبانی می‌کند. خوشبختانه افرادی که از تلفن همراه خود برای انجام عملیات بانکی استفاده می‌کنند، می‌توانند از نرم‌افزار Samsung Pass برای دسترسی ایمن به اطلاعات بانکی و بانکداری الکترونیک بهره ببرند. نرم‌افزار یاد شده با استفاده از اسکنر چشمی دستگاه، ایمنی زیستی را در فرآیندهای بانکی فراهم می‌کند.

41d43d63-eda8-44b0-952b-2645e14adaf9

 

با وجود این که فعلا پشتیبانی از اسکنر عنبیه‌ی گلکسی نوت ۷ در سطح بسیار محدودی است اما می‌تواند باعث رشد درآمد شرکت سامسونگ شود. گفته می‌شود که کاربردهای دیگر این اسکنر در آینده معرفی خواهد شد اما در آغاز کار& نرم‌افزار Samsung Pass با بانک مرکزی آمریکا و سیتی بانک یکپارچه خواهد شد تا دارندگان گلکسی نوت ۷ قادر به بررسی مانده‌ی حساب و نقل و انتقال پول بدون تایپ کردن رمز عبور یا استفاده از اسکنر اثر انگشت باشند. استفاده از اسکنر عنبیه‌ی چشم برای تصدیق هویت کاربران، می‌تواند برای اهداف مشابهی که از اسکنر اثر انگشت به منظور تایید هویت استفاده می‌کنند، کاربردی باشد. نرم‌افزار Samsung Pass، اولین گام در این مسیر محسوب می‌شود.

این نرم‌افزار در حال حاضر فقط به وسیله‌ی چند بانک محدود پشتیبانی می‌شود و جزئیات زیادی در رابطه با نحوه‌ی عملکرد آن در دست نیست. کاربرانی که از خدمات پرداخت اندروید (Android Pay) و پِی‌پَل (PayPal) استفاده کرده و به دنبال افزایش اعتبار خرید از فروشگاه نرم‌افزاری گوگل (Play Store) هستند، فعلا باید از اسکنر عنبیه صرف نظر کرده و از رمز عبور یا اسکنر اثر انگشت برای این کار استفاده کنند. اسکنر عنبیه‌ی چشم هم مانند اسکنر اثر انگشت که به طور بومی در سیستم عامل اندروید6.0 مارشمالو (Marshmallow) پشتیبانی می‌شود، در نهایت مسیر خود را پیدا کرده و رسما به وسیله‌ی نسخه‌های بعدی اندروید پشتیبانی شده و گسترده خواهد شد. طبق گزارش‌های مختلف، اسکنر عنبیه‌ی چشم فبلت گلکسی نوت ۷ سریع و دقیق بوده و حتی با داشتن عینک هم قابل استفاده است. به شرط این که پشتیبانی از این اسکنر به صورت گسترده ادامه داشته باشد، پلتفرم تصدیق هویت زیستی برای دارندگان گلکسی نوت 7 بسیار ایده‌آل خواهد بود.

51af9647-ac2c-4604-b17a-9191ce5c74ef

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.