تماس با ما ( 02144824699 )

اپل چهارمین نسخه بتای iOS 10 ویژه توسعه دهندگان را با قابلیت های جدید منتشر کرد

شرکت اپل چهارمین نسخه‌ی بتای سیستم عامل iOS 10 را به منظور آزمودن آن روی آیفون، آیپد و آیپاد تاچ در اختیار توسعه‌دهندگان قرار داد. نرم‌افزارهای Music و News در این پلتفرم جدید بازطراحی شده‌اند. بروزرسانی رسمی و عمومی سیستم عامل iOS 10 در پاییز امسال با ویژگی‌های جدید قابل دسترس خواهد بود.

اگر پیش از این، نسخه‌ی بتای iOS 10 را در آیفون یا آیپد خود نصب کرده باشید، می‌توانید با مراجعه به بخش بروزرسانی نرم‌افزار (Software Update) موجود در بخش Settings، بروزرسانی OTA بتای عمومی را دریافت کنید. اما در صورتی که به عنوان یک توسعه دهنده قصد آزمودن نسخه‌ی چهارم بتای iOS 10 را دارید، برای نصب پروفایل بتا باید به صفحه‌ی توسعه دهنده‌ی اپل مراجعه کنید. شرکت اپل به طور معمول، نسخه‌ی جدید بتای عمومی را چند روز پس از انتشار نسخه‌ی بتای ویژه‌ی توسعه‌دهندگان، از طریق بروزرسانی OTA در اختیار کاربران عادی می‌گذارد.

به طور کلی، سیستم عامل iOS 10 دارای بسیاری از ویژگی‌های جدید مانند بازطراحی نرم‌افزارهای Music و News، اولین نرم‌افزار Home برای کیت توسعه‌ی خانه (HomeKit)، صفحه‌ی قفل و صفحه‌ی خانگی بازطراحی شده برای تجربه‌ی ابزارک (widget)، افزوده شدن قابلیت‌های جالب و فراوان به نرم‌افزار پیام‌رسان iMessage و غیره است.

سومین بتای iOS 10 ویژه‌ی توسعه‌دهندگان که در ۲۸ تیر ماه منتشر شد، شامل چندین تغییر جدید از جمله واکنش جدید موتور Taptic در زمان قفل کردن دستی آیفون‌های جدید، تغییراتی در نرم‌افزارهای سلامتی و فعالیت ورزشی، بخش پشتیبانی نرم‌افزار برای تنظیمات سیری که دسترسی نرم‌افزارهای شخص سوم را به این دستیار صوتی کنترل می‌کند و موارد دیگر است.

در روزهای آینده، ویژگی‌های جدید نسخه‌ی چهارم بتای iOS 10 مخصوص توسعه‌دهندگان را بررسی خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.