تماس با ما ( 02144824699 )

اتوبوس چینی‌ ها که مشکل ترافیک را برای همیشه حل می کند

شش سال پیش چینی‌ها با ایده‌ای بلند پروازنه سعی در تحول صنعت حمل‌و‌نقل شهری را داشتند، امروز این طرح به مرحله‌ی اجرا رسیده است. روز گذشته یک اتوبوس با قابلیت عبور از بالای اتومبیل‌ها عادی در شهر کین‌هوآنجدایو رونمایی کرد. این اتوبوس که می‌تواند راه‌حلی اقتصادی برای دور زدن ترافیک شهری و حمل‌و‌نقل مسافران بدون تاخیر باشد با نام TEB یا  Transit Elevated Bus شناخته می‌شود. طول این اتوبوس ۲۲ متر، عرض ۷.۸ متر و ارتفاع ۴.۸ متر بوده و توانایی حمل ۳۰۰ مسافر را داراست.

0eaae62f-d784-4a1d-945f-3de92cb4be35

طبق اطلاعات منتشر شده این وسیله‌ی حمل‌و‌نقلی از ۱۶ چرخ تایری و ۸ جفت چرخ ریلی بهره می‌برد. همچنین سرعت سیر اتوبوس چینی‌ها به ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. در مراسم رونمایی از این محصول صرفا ۳۰۰ متر برای آزمایش اولیه در برابر خبرنگاران به حرکت درآمد. با این حال طرح ارائه شده برای اجرایی شدن نیاز به یک سری پیش‌نیاز‌ها دارد؛ در مسیر این اتوبوس چهاراه‌ها، خطوط عابر پیاده، چراغ‌های راهنمایی، پل‌ها و چرخش‌های مسیر باید به حداقل برسند. صرف نظر از اینکه چقدر در مسیر پیاده‌سازی مدل جدید حمل‌و‌نقل شهری ارائه شده چه مشکلاتی وجود دارند، ایده‌ی به اجرا درآمده بسیار هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد.

نمونه‌ی اولیه این اتوبوس در سال ۲۰۱۰ و در یک نمایشگاه در شهر پکن معرفی شد. بعد از آن شرکت تولید‌کننده‌ی TEB با اعلام اینکه نمونه‌ی اولیه‌ی آن تا یک سال و نیم دیگر نهایی می‌شود از استقبال ۵ شهر بزرگ چین برای پیاده‌سازی این اتوبوس خبر داد.

عکس‌های منتشر شده از داخل این اتوبوس نشان می‌دهند که راحتی مسافر در حین مسافرت هم در طراحی‌های اولیه اهمیت زیادی داشته است.

589fcc2b-0db4-4dab-ad96-0e6cddd20cd3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.