تماس با ما ( 02144824699 )

سامسونگ ظرفیت تولید OLED خود را به منظور تامین نیاز اپل برای آیفون 2017 افزایش می دهد

شنیده‌ها نشان از این دارد که سامسونگ تجهیز خط تولید خود را برای افزایش تولید OLED آغاز کرده است. سامسونگ در نظر دارد تا با افزایش تیراژ تولید خود، نیاز اپل به پنل‌های OLED را برای آیفون‌های سال آینده‌ی میلادی تامین کند.

گزارش‌های منتشر شده نشان از این دارد که سامسونگ تیراژ تولید پنل‌های OLED خود را افزایش می‌دهد. این کمپانی کره‌ای اقداماتی را در جهت تجهیز کارخانه‌ی خود در کره آغاز کرده که هدف از آن تامین نیاز اپل به پنل‌های OLED برای آیفون‌هایی است که سال آینده‌ راهی بازار می‌شوند. انتظار می‌رود اپل در آیفون‌های سال ۲۰۱۷ دست به تحولی شگرف در طراحی ظاهری و امکانات گوشی بزند که استفاده از پنل OLED در نمایشگر این گوشی را باید از جمله‌ی تغییرات مورد نظر خواند. بنابر گزارش Nikkei Asian Review، اپل سال ۲۰۱۷ آیفون‌ خود را در قالب سه نسخه راهی بازار خواهد کرد که یکی از این گوشی‌های هوشمند مجهز به نمایشگر ۵.۵ اینچی یا بزرگ‌تر با لبه‌های خمیده‌ شبیه به گوشی‌های هوشمندی است که سامسونگ با عنوان گلکسی نوت ۷ و گکسی اس ۷ اج راهی بازار کرده است.

در هفته‌های اخیر اخبار متعددی منتشر شده که سامسونگ را به عنوان یکی از تامین‌کنندگان اصلی پنل‌های OLED‌ مورد نیاز اپل معرفی کرده است. براساس اطلاعات ارائه شده این کمپانی در حال نصب تجهیزات تولید OLED در کارخانه‌ی A3 OLED در استان چونگ‌چئونگ است تا تیراژ تولید پنل‌هایش را افزایش دهد. سامسونگ در حال حاضر بیش از ۴۰ هزار پنل بزرگ OLED‌ را در ماه تولید می‌کند که برای استفاده در ۹ میلیون گوشی هوشمند مجهز به نمایشگر ۵ اینچی کافی است. انتظار می‌رود با افتتاح کارخانه‌های جدید تیراژ تولید را به ۱۲۰ هزار پنل مادر افزایش خواهد داد که نیاز ۳۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند ۵ اینچی را تامین خواهد کرد. سامسونگ در محصولات خود نیز از پنل‌های OLED استفاده می‌کند، از این‌رو افزایش ظرفیت تولید را باید سیاستی خواند که علاوه بر ایجاد اطمینان از تامین نیاز خود، راه را برای درآمدزایی از طریق فروش پنل‌ها به اپل باز می‌کند.

باید دید که آیفون‌های سال آینده با چه فناوری‌های جدیدی راهی بازار خواهند شد. با توجه به اینکه سال ۲۰۱۷ مصادف با دهمین سالگرد عرضه‌ی آیفون به بازار است، از این‌رو انتظار می‌رود تغییرات گسترده‌ای را در آیفون شاهد باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.